Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Која е вашата смисла на пакување?

Општо земено, ние ставаме нашите производи во неутрална бела кутии. Ако сте легално регистрирани патенти, ние може да се спакуваат стоката во вашиот брендирани кутии по добивање на вашата писма овластување.

Која е вашата смисла на исплата?

ТТ, Western Union, Alibaba осигурување на Редот, Paypal итн

Која е вашата смисла на испорака?

EXW, ФОБ, ЦФР, CIF.

Која е вашата methord испорака?

Ние испрати преку комерцијална изразат, како DHL, FedEx, UPS-от, ТНТ за мали цел обично, и може да го испрати од страна на морето, со воз и од воздух премногу. 

Како за време на испорака?

Општо земено, ние ќе го испрати за 3-5days ако имаме во парк. одредено време на испорака зависи од предмети и количината на вашата нарачка.

Може да се произведуваат во согласност со примероци?

Да, може да се произведуваат од страна на вашите примероци или технички цртежи. Ние може да се изгради на калапи и тела.

Која е вашата политика примерок?

Ние можеме да снабдување примерокот ако имаме подготвени делови во парк, но купувачите мора да ја плати цената на примерокот и цената на курир.

Дали ви се тестираат сите на вашата стока пред породувањето?

Да, имаме 100% тест пред испораката.

Како да се направи нашиот бизнис долгорочен и добри односи?

1. Ние се задржи добар квалитет и конкурентна цена, за да се обезбеди на нашите клиенти да имаат корист.

2. Ние ги почитуваме секој клиент, како наш пријател и ние искрено се направи бизнис и да се дружат со нив.

Сакаат да работат со САД?